[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 704: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 704: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 704: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 704: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 704: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 704: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 704: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 704: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 704: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 704: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4761: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4763: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4764: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions.php on line 4765: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at [ROOT]/includes/functions.php:3891)
Paukstis.lt • Temos rodymas - Rozelos - Platycercus gentis
logo

Rozelos - Platycercus gentis

Senegalai, Nimfos, Rozelos, Margaspalvės, Krameriai, Aratingos, Kakariki ir t.t.

Standartinė jurgita4002 » 2012.03.26 22:19

Mano patele trumpai lesdavosi paglostoma, bet vis bandydavo priminti, kad neisijausciau ir neskaudziai gnybdavo, is ranku net nebando lesti. O dabar mano seimyna peri, tai manau, tuo viskas ir baigsis.
O tau, Rozella, sekmes ir kantrybes!!!
Vartotojo avataras
jurgita4002
 
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: 2012.02.01 22:01
Augintiniai:

Standartinė Rozella » 2012.04.03 19:12

Na va, pas tave biškį leidžias paglostoma nei kad lestų, o pas mus ima iš rankytės bet neprisileidžia jau daugiau :no: Jei bandai arčiau kišti rankytę, pamažu iš lėto, tai jau pradės savo balsą kelti ir blaškytis po narvelį, bet joo, tikiuosi, kad ir geriau mums išeis :yes4: :):
Rozella
 
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 2011.11.22 12:24
Augintiniai:

Standartinė Buu » 2012.04.05 10:02

Sveiki papugeliu myletojai, zinovai, ekspertai. Taigi kreipiuosi i jus su keliais klausimais.

Kadangi visa gyvenima auginau banguotasias (7metus), pries pora menesiu perejau ant Rozelu. Noreciau suzinoti visus Rozelu auginimo ypatumus.

Paveikslėlis

Va mano grazuoliai du. Be vardu.

1. Koks turetu buti ju narvas? Nes pats nesu garantuotas, kad maniskis geras. Kazkur skaiciau, neva narvas laikomas tinkamu, kai papuga gali savo sparnus nevarzomai isskleisti.

2. Maistas? Maista maisau. I viena lesykla priberiu banguotu papugu, dideliu papugu, ir rozelu maisto, bei viska ismaisau. Tiesa sakant joms patinka. Ten ieina tokie dideli zemes riesutai, kuriuos reikia islukstenti, pastebejau, kad Rozelams tai patinka. Bei gardumynai kaip sudziovintas bananas.

3. Skraidymas. Kiek per savaite kartu leidziate jas paskraidyti, ir su kuom jas pagaunate, ar pacios suskrenda i narva? Tiesa sakant, pirmosiomis dienomis, kai tik jas isigijau buvo bedele su pagavimu, nes maniskes yra laukines. Bet susikonstravau gaudykle. Didele ir patogia. Beda dingo. Bet patarimais galit pasidalint. :)

4. Veisimas? Maniskems metai yra. Turiu nusipirkes nameli, tik nezinau kur ji narve padeti. Ir dar vienas klausimas yra, ar tas namelis neuzimtu narve per daug vietos? Nes jos megsta pasokineti ir pan. Butu gerai jei pasidalintumet patarimais del veisimo.


Dar turiu klausima viena. Skaiciau, jog Rozeloms reikia gyvulinio maisto, pavyzdys buvo parasytas sliekai. Be problemu ju butu galima rast, bet ar tikrai joms ju reikia? Klausiu del to, nes pats tiksliai nezinau, o internete neperdaugiausiai info yra. Kaip kad su smeliuku buvo, vienas zmogus sake, jog nebutinas dalykas smeliukas, bet kai pabandziau ir idejau, tai pasirodo lesa, ir dar kaip.......


Is anksto dekui uz atsakymus, nes jei turite kokiu patarimu apie Rozelas rasykite viska cia, padiskutuosime, gal kazka as jums patarsiu, pasikartosiu, su vidutinemis papugomis dar esu "zalias". :old:
Buu
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 2012.04.05 09:39
Augintiniai:

Standartinė jurgita4002 » 2012.04.05 15:46

Labas Buu.
Smagu, kad yra ir daugiau turinciu rozelu. Na visu auginimo ir laikymo ypatumu as tikrai nezinau,nes as jas turiu dar tik 1.5 menesio, bet galiu parasyti, kaip gyvena mano pora. Narvas 60*40*90 cm. Siuo metu jos deda kiausinius, tai gyvenimo budas pakeistas. Dabar paskraidyt isleidziu tik 1 karta savaiteje, bet reiks kuri laika is viso neleisti. Iki kaisiniu dejimo leisdavau skraidyti kas antra diena arba net palikdavau kelioms dienoms neuzdarytas. Gaudyt ju negaudydavau, pacios i narva ilysdavo, kai lest uzsimanydavo. As paleisdavau jas ir pavakary uzdarydavau narva, kad jos i ji negaletu ilysti ir palesti. Vakare atidarydavau ir jos sekmingai sulysdavo, nes budavo alkanos. Aisku padedavau indeli vandens, kad visada turetu atsigerti. Tame paciame indelyje jos dar ir issimaudydavo.
Apie mityba placiai ir aiskiai parasyta forume prie mitybos. Aciu forumieciams uz tai. Mano kasdien gauna sauso lesalo, daiginuku, zelmenuku, obuolio, morkos, kiausinmaiscio, dziovintu kirmelyciu. Kartais jau ir kokia berzo sakele parnesu. Kiausinio duodu. Narve dar turi ir kada nori, tada lesa smeliuka, kreida, sepia, dar kazkokiu mineralu (nezinau net kaip vadinasi). Visos gerybes tiek maistas ir priedai pirkti pas Deivi parduotuveje (Taikos g. 113B, Kaunas.
http://www.worldofzoo.lt/). Labai maloniai visada aptarnauja ir pataria Vitalija.
Inkila pastaciau ne narve, o salia narvo. Isemiau viena maisto indeli, kuris dedasi i skyle, padaryta narvo sienoje. Taip sutapo, kad inkilo landa ir ta skyle narvo sienoje yra viename aukstyje, tai man problemu nesukele. Bet jei tavo papugos dar nesiporuoja, tad dar ir to inkilo joms nereikia.
As slieku joms negalvoju duoti. Manau, kad ju maisto racionas ir taip neblogas. Juolab, kad ateina pavasaris, prasides zolytes, lapeliai, sakeles ir kitos gerybes. Pries tai mes laikem irgi rozela patele gal 5 metus, tai tikrai nieko panasaus i sliekus nesiulem.
Na mazdaug parasiau i tau rupimus klausimus.
Vartotojo avataras
jurgita4002
 
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: 2012.02.01 22:01
Augintiniai:

Standartinė Ausrele » 2012.04.05 17:08

Smagu, kad rozelų augintojų gretos didėja! :URA

Kas dėl mitybos - tai jau jurgita4002 parašė.
Skraidymas - čia jau priklauso ir nuo paukščio - rankinis jis ar ne. Jei jaukus - tada galima be problemų leisti bet kada paskraidyti, nes paprasta į narvelį uždaryti. Jei ne - tada galima išmokinti užlipti ant pagaliuko ir tokiu būdu uždaryti po skraidymo į narvelį. Arba daryti taip, kaip daro jurgita - išalkęs paukštis pats grįš į narvelį. Skraidymo dažnumas - kuo daugiau, tuo paukšteliui geriau.

Narvas - turim apie juos atskirą temą, bet principas paprastas - iš tikrųjų reikia tokio, kad galėtų sparnus išskleisti. O dar geriau ir didesnis, juo labiau jei nedažnai bus paleidžiamos į laisvę. Taip sakant, per didelio narvo nebūna. :pooh_lol:

Veisimas - aš radau internete, kad nerekomenduoja rozeloms leisti veistis kol jos nesulaukia 18-24 mėn.
Vartotojo avataras
Ausrele
 
Pranešimai: 2498
Užsiregistravo: 2009.04.21 16:31
Miestas: Vilniaus r.
Augintiniai:

Standartinė Buu » 2012.04.05 21:20

daugmaz supratau viska. O koki turini dedat i narva, pjuvenas, kraika perkat, ar dar kazka? Pjuvenas kuri laika dejau, tai siukslindavo visus kampus.
Buu
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 2012.04.05 09:39
Augintiniai:

Standartinė jurgita4002 » 2012.04.05 21:56

As pradzioje bandziau pjuvenas, bet man nelabai patiko. Dabar, kai papugos peri, itiesiu kelis sluoksnius laikrascio ir kas ryta nuimu virsutini lapa, kad kuo maziau jas trikdyciau. Bent man taip greiciau, nei isimti sena ir vel itiesti nauja. Kai baigs pereti, tada galvosiu kraika ar laikrasti naudosiu.
Vartotojo avataras
jurgita4002
 
Pranešimai: 84
Užsiregistravo: 2012.02.01 22:01
Augintiniai:

Standartinė nile » 2012.04.05 23:51

Buu, kas liečia veisimą tai reikėtu perskaityti veisimo temą :yes4:ten tikrai daug informacijos ir apie inkilus, ir apie pjuvenas ,ir dar daug ko.
Vartotojo avataras
nile
 
Pranešimai: 2708
Užsiregistravo: 2010.08.15 03:41
Miestas: Kaunas
Augintiniai:

Standartinė Rozella » 2012.04.07 12:29

Labas Buu :winkas: labai graži tavo porelė :give_heart:
Aš į narvą tai tiesiu laikraščius, man labai patogu valyti, išsitrauki ir sulankstai ir kitą įtiesi. Tik maniškė dabar įsigudrino griaužti, tiksliau plėšyti laikraštį, tai tenka kelis kart per dieną keisti :xaxaxa: O dėl maisto tai valgo beveik viską ką duodu: kiaušinis, obuolys, morka, kopūstas,sėmkės (pačios mėgstamiausios :winkas: , pamato tai iškart prieina prie narvelio ) lesalai, smėliukas (mėgsta pasikapstyti), kreidos, šakelės, šienelis džiovintas. Neseniai buvau davus kačiukų šakeles ir šienelio kelis įdėjus, tai sugriaužė iki mažiukų skutelių. :xaxaxa:
Bet va su skraidymu tai turiu šiokią tokią bėdelę :( :( Kai paskutinį kartą buvau paleidus, tai skraidė ratais, tai ant durų nutupia tai ant karnizų, matės, kad džiaugias paukštelis :fly2: , tai taip skraidė apie keturias valandas, atėjo vakarais, išalko, bet niekaip nenutupia ant narvelio, ir ant viršaus padėjau lesaliuko, bet nepadėjo... :( Atrodo, skrenda ir jau nutūps bet kažkaip bijo tiesiog nutūpti, tai tada teko nuimti narvelio dugną, apverst, kad tada pati įskristų iš arti. Tai dabar nežinau kaip toliau elgtis... :hmm:
Rozella
 
Pranešimai: 29
Užsiregistravo: 2011.11.22 12:24
Augintiniai:

Standartinė Buu » 2012.04.08 11:47

Taip, zinau kas reiskia auginti laukinukus. Siulyciau pasiziureti Kikoje ar kitoje gyvunu parduotuveje jei gyveni didmiestyje - buna pirkti gaudymui skirtos gaudykles.
Buu
 
Pranešimai: 3
Užsiregistravo: 2012.04.05 09:39
Augintiniai:


Grįžti į Vidutinės papūgos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 34 svečių

Forumo augintiniai

Kaladėlę aš kremtu
Ir snapelį dailinu!
Plunksnas dar pakedenu -
Savo grožį puoselėju!

2015 Gruodis

Kalendorius